سامانه جامع اطلاعات مشتریان

رکورد در واریز سریع ترین سود مجمع

رکورد سریع‌ ترین واریز سود در بازار سرمایه با سجام شکسته شد!

سود تقسیمی گروه توسعه مالی مهر آیندگان (ومهان) ۲۴ ساعت بعد از برگزاری مجمع با استفاده از اطلاعات سامانه سجام به حساب صاحبان سهام این شرکت واریز شد تا یک رکورد تازه در بازار سرمایه ثبت شود.

به گزارش روابط عمومی سمات، با واریز سود صاحبان سهام گروه توسعه مالی مهر آیندگان ۲۴ ساعت بعد از برگزاری مجمع عمومی عادی سالانه سریع ترین واریز سود در تاریخ بازار سهام از طریق سامانه سجام انجام گرفت تا شاهد ثبت یک رکورد تاریخی جذاب باشیم.

جزییات واریز سود حقیقی، حقوقی، صندوق و سبدگردان ها

بر اساس اطلاعات منتشر شده از سوی شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه، گروه توسعه مالی مهر آیندگان، سود سهام ۹۴ هزار و ۴۴۶ سهامدار حقیقی به مبلغ ۶۲۴.۴۰۵.۱۳۷.۴۰۰ ریال، ۷۹ سهامدار حقوقی به مبلغ ۷۳۴.۳۴۷.۷۶۹.۱۰۰ ریال، ۱۵۰ سبدگردان به مبلغ ۱۰۴.۳۱۰.۰۲۵.۳۸۰ ریال و ۱۷ صندوق به مبلغ ۱۲۱.۳۷۳.۵۹۷.۴۰۰ ریال را با استفاده از اطلاعات سامانه سجام به حساب های سجامی صاحبان سهام واریز کرد.

الزام واریز سود ناشران با سجام

گفتنی است در راستای رعایت قانون بودجه سال ۱۴۰۱، پرداخت سود سهام از طریق سامانه سجام الزامی است و بر این اساس سازمان بورس و اوراق بهادار نیز با ارسال نامه‌ای به تمامی ناشران ثبت شده و موسسات حسابرسی معتمد این سازمان از الزامی شدن پرداخت سود سهام از طریق سامانه سجام خبر داده است.

بر این اساس، تمامی ناشرین ثبت شده نزد سازمان بورس و اوراق بهادار در راستای تسهیل امور سهامداران موظف شدند سود تقسیمی مصوب مجمع عمومی را با همکاری شرکت سپرده‌گذاری مرکزی و تسویه وجوه از طریق سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) به سهامداران پرداخت کنند.

همچنین مدیران متخلف از اجرای این حکم با شکایت سازمان بورس به انفصال از خدمت در دستگاه‌های اجرایی و شرکت‌های سهامی عام به مدت شش ماه تا دو سال محکوم می‌شوند.

سامانه سجام چیست ؟

لازم به ذکر است، سجام یک سامانه زیر ساختی برای شناسایی مشتریان جهت ورود به باشگاه بزرگ بازار سرمایه ایران است که تمام فعالان این بازار اعم از سرمایه‌گذاران، مشتریان و مدیران نهادها در این سامانه، فقط یک بار برای همیشه اطلاعات خود را در آن ثبت خواهند کرد و پس از احراز هویت حضوری و غیر حضوری قادر به دریافت خدمات مبتنی بر داده های تایید شده خواهند بود.

بر اساس این گزارش، از طریق این سامانه اطلاعات هویتی، شماره حساب، شماره موبایل، آدرس الکترونیکی و اقامت دایمی فرد ثبت می‌شود و از آن به بعد هیچ نهاد مالی نیازی به دریافت مجدد اطلاعات آن سهامدار را ندارد.

سهامداران می‌توانند با مراجعه به سایت www.sejam.ir ثبت نام و احراز هویت سجام را به صورت الکترونیکی انجام دهند.

منبع: https://csdiran.ir/Notices/Details/4317

keyboard_arrow_up