گروه توسعه مالی مهرآیندگان

پیش بینی ۴ همت درآمد برای نماد ومهان

پیش بینی ۴ همت درآمد برای نماد ومهان

شرکت گروه توسعه مالی مهرآیندگان زیر مجموعه صندوق بازنشستگی و رفاه کارکنان صنعت نفت و شرکت سرمایه گذاری اهداف با آخرین سرمایه ثبت شده ۳۰،۰۰۰ میلیارد ریال در حوزه مدیریت دارایی و سایر خدمات مالی فعال می باشد. شرکت گروه توسعه مالی مهرآیندگان در راستای اهداف و رسالت تعیین شده با بکارگیری دانش نوین حوزه سرمایه گذاری و استفاده از سرمایه های ارزشمند انسانی تلاش می کند حضور اثرگذاری در عرصه سرمایه گذاری داشته و بر مبنای اهداف راهبردی تدوین شده همگام با سایر اجزای بازار سرمایه در تحقق توسعه اقتصادی کشور و رشد بخش واقعی اقتصاد حرکت کند.

شرکت گروه توسعه مالی مهر آیندگان (سهامی عام) در تاریخ ۲۲ اسفندماه ۱۳۷۴ در اداره ثبت شرکت‌ها و موسسات غیر تجاری تهران به ثبت رسیده است. لازم به توضیح است که نام شرکت طبق مصوبه مجمع عمومی فوق العاده مورخ ۱۴/۱۱/۱۳۹۱ به شرکت گروه توسعه مالی مهر آیندگان (سهامی عام) تغییر یافته است.

اطلاعات بازار نماد ومهان

اطلاعات سهامداران نماد ومهان

 

پرتفوی شرکت

بهای تمام شده پرتفوی شرکت طبق فرمت اراوه شده در سایت کدال ۹۲,۰۵۴,۹۲۳  میلیون ریال است که ۷۴ درصد معادل ۶۷,۷۲۹,۲۰۰ میلیون ریال سهم پرتفوی بورسی و مابقی ۲۴,۳۲۵,۷۲۳  میلیون ریال متغلق به پرتفوی غیر بورسی است.

 

ترکیب بهای تمام شده نماد ومهان

 

پرتفوی بورسی

ارزش روز پرتفوی بورسی معادل ۲۶۲,۱۵۴,۴۲۸ میلیون ریال است که سهم بیشترین ارزش بازار متعلق به شرکت معدنی و صنعتی گل گهر است  و بعد آز آن شرکت های سرمایه گذاری غدیر، ملی صنایع مس ایران، بانک ملت و چادر ملو است که پرتفوی این شرکت  متنوع و بنیادی به نظر می­رسد هم چنین سایر شرکت هایی که درصد ارزش بازار آن ها زیر ۵ است در سایر طبقه بندی شده اند که مهم ترین آن ها بیمه البرز و سیمان فارس و خوزستان است که تنوع سرمایه گذاری را افزایش داده است.

 

پرتفوی غیربورسی

با توجه به فرمت ارائه شده در سایت کدال شرکت های مهندسی و ساخت صنایع نفت و نورد و لوله اهواز در بازار پایه فرابورس معامله می­شوند ولی جزء شرکت های غیر بورسی طبقه بندی شده­اند مالکیت شرکت در این شرکت ها به ترتیب ۵ و ۷ درصد است، مجموع بهای تمام شده در این ۲ شرکت حدود ۹۰۰ میلیارد و ارزش بازار آن ها طبق درصد مالکیت چیزی حدود ۷۳۰ میلیارد تومان است.

از مهم ترین شرکت های غیر بورسی تامین سرمایه سپهر و کارگزاری خبرگان سهام است که درصد مالکیت درآن ها به ترتیب ۳۱ و ۱۰۰ درصد با مجموع بهای تمام حدود ۴۷۲ میلیارد تومان و ارزش روز برآوردی ۱۷۰۰ میلیارد تومان است.

حدود ۲۲ درصد از بهای تمام شده پرتفوی غیر بورسی متعلق به شرکت های غیر بورسی، اوراق با درآمد ثابت و صندوق های سرمایه گذاری است که مازاد ارزش ۰ در نظر گرفته شده است.

با توجه به مباحث فوق مازاد ارزش پرتفوی غیر بورسی در محدوده ۱۵۵۰ میلیارد تومان برآورد شده است که در محاسبه Nav  لحاظ شده است.

تحلیل نماد ومهان

نتیجه گیری

عمده درآمد شرکت مربوط به درآمد نقدی سود سهام و سود(زیان ) فروش سرمایه گذاری است که در سال ۱۴۰۰ به دلیل رکود بازار سرمایه سود فروش سرمایه گذاری ها نسبت به سال ۹۹  کاهشی بوده است. انتظار می­رود در سال ۱۴۰۱ درآمد سود سهام با توجه به  سود نقدی محور بودن پرتفوی بورسی و افزایش سود شرکت ها در سال ۱۴۰۰ نسبت به سال ۹۹ با رشد همراه باشد به دلیل دریافت سود نقدی زیر مجموعه ها با ۱ سال تاخیر سود نقدی سال مالی ۱۴۰۰ شرکت های پرتفوی بورسی  در سود و زیان سال ۱۴۰۱ گروه توسعه ملی مهر آیندگان محاسبه می­ شود.

همچنین پیش بینی می­ شود سود فروش سرمایه گذاری ها با  توجه به سود ۸,۲۷۰,۸۴۲ میلیون ریال فروش سرمایه گذاری در ۴ ماهه ابتدایی سال ۱۴۰۱، با رشد نسبت به سال ۱۴۰۰ همرا باشد اما اظهار نظر قطعی نمیشه کرد. سود تقسیمی دریافتی در گزارش تیر ماه ۱۴,۲۷۰,۴۰۴ میلیون ریال بوده است و انتظار می­ رود با توجه به سود تقسیمی دریافتی سرمایه گذاری غدیر، تامین سرمایه سپهر و چند شرکت دیگر  تا پایان سال ۱۴۰۱ این عدد به ۲۴،۰۰۰،۰۰۰ افزایش پیدا کند با توجه به مباحث فوق پیش ­بینی می­ شود مجموع درآمد شرکت در سال ۱۴۰۱حدود ۴۰۰۰ میلیارد تومان و پس از کسر هزینه ها سود خالص شرکت حدود ۳۵۰۰ میلیارد تومان(۱۱۶ تومان سود به ازای هر سهم) باشد با توضیحات فوق و نسبت درصد تقسیم سود شرکت در خرداد ماه سال ۱۴۰۰ که حدود ۷۰% بوده است و نسبت های مناسب P/NAV و p/e آتی شرکت ، سرمایه گذاری در گروه توسعه مالی مهر آیندگان منطقی و کم ریسک  به نظر برسد.

تحلیل نماد ومهان

 

منبع خبر: https://www.bourse24.ir/articles/28530

keyboard_arrow_up